Recepty

Tukožroutská polévka

11. března 2010 v 20:37 | [ *Sarah* ]


Celý svět už obletěla tukoužkoutská polévka, která toho hodně slibuje- snězte ji kolik chcete, kdykoliv chcete a během týdne máte 5 kilogramů dolů. Pokud ji ještě neznáte, čtěte dál.
Zní to opravdu lákavě. Týdenní dieta, během které se konzumuje hustá zeleninová polévka, kterou můžete jíst v libovolném množství a navíc si každý den můžete dovolit ještě něco navíc. Polévka obsahuje minimální množství kalorií a navíc slibuje úbytek až 5 kilogramů za týden. Tedy pokud máte pevnou vůli a opravdu ji vydržíte jíst celý týden, což možná bude pro leckoho problém, protože často po první dvou třech dnech se na tuto polévku už nemůžete ani podívat, natož ji vložit do úst. Na druhou stranu ale opravdu funguje a tak když zatnete zuby, můžete po týdnu slavit úspěch. Rozhodně ale neřeší obezitu, je spíše vhodná pro ty, kdo potřebují dopnout sukni nebo se dostat do formy před nebo po dovolené, protože účinek spočívá především v důkladném odvodnění organismu a tím pádem, pokud se po jejím skončení opět vrátíte k plným talířům, dojde brzy k jojo efektu. Rozhodně ji nedržte déle než stanovený týden.

Vhodné nápoje při hubnutí

8. března 2010 v 21:28 | [ *Sarah* ]

Výběr vhodných nápojů při hubnutí
Dostatek tekutin při hubnutí je velmi důležitý a do velké míry ovlivňuje úspěšnost redukčního režimu i subjektivní pocit, který vás v tomto procesu bude provázet. V tukové tkáni se v průběhu přibírání na váze po celá léta kumulovaly toxické látky z potravin.
V procesu hubnutí dochází k odbourávání tukové tkáně, kapénky tuku přechází z tukových buněk do krve o odtud musí být vyloučeny (přes ledviny) pryč z těla. S nimi se do krve dostávají zmíněné toxické látky. Pokud člověk pije málo nebo nevhodně, nejsou dostatečně rychle odstraněny , mohou způsobovat bolesti hlavy nebo únavu.

Pramenité vody
Jsou přírodní vody z podzemního zdroje, které mohou být fyzikálně upraveny. Některé z nich splňují parametry pro kojeneckou vodu. Vzhledem k tomu, že obsahují málo minerálních látek je možno je pít dlouhodobě denně (Aquila, Dobrá voda)
Některé z těchto typů vod jsou ochuceny ovocnou příchutí (ale nebarveny) a slazeny aspartamem, tedy bez kalorií.

Minerální vody
Obsahují větší množství rozpuštěných minerálních látek, je potřeba znát jejich složení, aby se příznivý efekt nezměnil v riziko.
Sodík(Na+) - většina lidí má ve stravě přebytek sodíku, proto je vhodné vybírat minerálky s nižším obsahem (Korunní, Mattoni, Magnesia)
Hořčík (Mg++)- většina populace přijímá hořčík v nedostatečné míře. Jeho přísun formou nápojů je vhodný ( Magnesia).

Džusy
Džusy patří mezi zdravé nápoje, obsahují značné množství vitamínu C, karotenů a vitaminu E. Nevýhodou je poměrně vysoká energetická hodnota (170-290 kJ/100ml) daná obsahem cukru.

S ovocem a zeleninou čilá a fit

8. března 2010 v 21:23 | [ *Sarah* ]
S ovocem a zeleninou čilá a fit
Ovoce a zelenina jsou hvězdami současné výživy. Je doporučováno sníst denně 3 porce zeleniny a 2 porce ovoce. Ty obsahují málo kalorií, jsou bohaté na vitaminy, minerální a balastní látky, obsahují také zdraví podporující sekundární rostlinné látky, mimo jiné jsou všude k dostání a v kuchyni mají všestranné využití.

Luštěniny (fazole, hrách a čočka) k tomu všemu obsahují ještě škrob a rostlinné bílkoviny. Vitamin C v zelenině brání tvorbě rakovinu podporujících substancí a vylepšuje resorpci vápníku z rostlinných produktů. Nedostatek kyseliny listové, která se vyskytuje převážně v zelené zelenině a salátech, může vést ke zvýšenému riziku oběhových onemocnění a srdečního infarktu.
Sekundární rostlinné látky mají následující účinky na lidský organismus:

Které sýry?

8. března 2010 v 21:21 | [ *Sarah* ]

Sýry obsahují množství bílkovin, které mají mnohem vyšší sytící schopnost než třeba sacharidy v sušenkách
Avšak pokud se snažíte snižovat energetický příjem je potřeba vybírat si sýr nízkotučný např. eidam s obsahem tuku 30 %. Rozhodně by na talíři neměla být taková energetická bomba jako je např. hermelín, niva či ementál.

Pozor rovněž na množství konzumovaného sýra: tak např. 100 g plátek obsahuje energii zhruba 1200 kJ, což je tolik jako tři menší rohlíky nebo malý řízek. Energie přijímaná z tuků je navíc ta, která se nejvíc projevuje v podobě ukládání nadbytečných tukových zásob v těle.

Sýry se doporučují doplňovat ovocem či zeleninou s kouskem tmavého pečiva. Rozvine a zdůrazní se tak jejich chuť i vůně a zároveň dodáme tělu potřebné vitamíny, minerály i vlákninu. Neuškodí ani trochu dobrého červeného vína, které, jak bylo prokázáno, brání poškozování buněk a jejich předčasnému stárnutí.

Koření? Ano!

8. března 2010 v 21:10 | [ *Sarah* ]


Byliny a koření jako například šalvěj, rozmarýn, kopr, fenykl, bazalka, tymián a oregano, vydávají velmi silné vůně, které ve vás vyvolají dojem, že jste snědla větší porci než ve skutečnosti

Některé druhy koření přispívají ke spalování kalorií, je prokázáno, že pálivé koření jako čili a semínka ostré hořčiče může zvyšovat rychlost metabolismu o 25% po dobu až tří hodin po jídle, a kalorií, které spálíte, aniž hnete prstem, je rázem až o 75% víc!

Posypávejte zeleninové saláty čerstvou bazalkou

Pečené brambory potřete česnekem, posypte kmínem a majoránkou, stačí přidat trochu čerstvé zeleniny, a máte skvělé hlavní jídlo

Mléko pomáhá schudnout

8. března 2010 v 21:07 | [ *Sarah* ]


Nutit děti k pití mléka patří ke starým praktikám, na které vzpomínají dnes už jen pamětníci. Ale italští vědci nyní potvrdili, že akce typu Mléko do škol a jim podobné přinášejí více kladů než záporů. Bílá tekutina obsahuje nejen vápník a vitaminy, ale obézním dětem navíc pomáhá zhubnout.

Ovocné rizoto

8. března 2010 v 19:14 | [ *Sarah* ]


Máte neustále chuť na sladké, ale hlídáte si kalorie? Zkuste ovocné rizoto. Tuto zdravou a chutnou pochoutku si můžete bez výčitek dopřávat jako zdravou snídani nebo svačinu.¨


 
 

Reklama